Vedtok handlingsprogram
Ungdommens fylkesting vedtok i dag handlingsprogrammet for ungdomspanelet for 2006.
Hopp til innhold Hopp til hovedmeny
Møre og Romsdal fylkeskommune > God helse > Nyheiter
Ungdommens fylkesting vedtok i dag handlingsprogrammet for ungdomspanelet for 2006.
23 kommunar har levert rapport til Møre og Romsdal fylke om turaktiviteten i sin kommune. Måndag 21.11 kl 0800 blir vinnarkommunen kåra. Premien er kr 100.000.
Evaluering av undervisningsopplegget om psykiske lidelser får god respons. Over 90 % av elevene mente de hadde fått godt utbytte av opplegget.
I anledning friluftslivets år er tur og friluftsliv satt på dagsorden i barnehagene i Molde.
Ei bredt sammensatt gruppe har sammen med folkehelsekoordinator Ingvil Grytli jobbet med kost og måltid i barnehagene i Molde, både kommunale og private barnehager.
Det er etablert kostholdsgruppe for God Helse i Møre og Romsdal. Gruppa skal være en pådriver for å utvikle et godt kosthold i fylket.
I forbindelse med at Ålesund i mai i år fikk status som God Helse partnerkommune, utnevnte kommunen sin første og eneste folkehelsekoordinator Albert Gjørtz sist måned. Kommunen har valgt barn og unge som hovedsatsingsområde.
Dei ti turmåla i Midsund fikk tilsaman 7133 besøk i perioden 01.05. til 01.10.2005. Fordelt på innbyggjartal betyr det at alle 1950 busett i Midsund besøkte nær 4 turmål kvar.
Rita Valkvæ frå Midt-Norsk Kompetansesenter for rusfaget presenterte på fylkestinget i dag sluttrapporten frå prosjektet "Ein ansvarlig rusmiddelkultur".
9 nye kommunar blir med i folkehelsearbeidet "God Helse". Dette har folkehelseutvalet i fylket bestemt. Det gjeld kommunane Ålesund, Ulstein, Herøy, Sande, Stordal og Norddal på Sunnmøre og Rauma, Midsund og Fræna i Romsdal.