Hopp til innhold Hopp til hovedmeny

Møre og Romsdal fylkeskommune > Tenesteområde > Samferdsel > Tilsette samferdselsavdelinga

Tilsette samferdselsavdelinga

Her finn du oversikt over alle tilsette på samferdselsavdelinga. Oversikta inneheld kontaktopplysningar og stikkord om arbeidsoppgåvene til den enkelte. Du kan gjere søk på stikkord og kontaktopplysningar.

Leiing
Arild Fuglseth
Arild Fuglseth
Samferdselssjef
71 28 02 67 915 30 085
Drift
Svein Ivar Aarskog
Svein Ivar Aarskog
Fagleg ansvarleg buss
71 28 02 51 992 48 572
Arbeidsoppgåver:
Fagansvarleg buss. Kontraktsansvarleg rutepakke 1,4,5, dvs heile Sunnmøre og ekspressbussrutene Ålesund-Kristiansund og Ålesund-Åndalsnes. Ruteplanlegging, kontraktsoppfølgjing, attestasjon m.m.
Stig Helle-Tautra
Stig Helle-Tautra
Seksjonsleiar drift
71 28 02 53 934 04 626
Frode Kvalheim
Frode Kvalheim
Rådgivar
71 28 02 57 930 63 780
Arbeidsoppgåver:
Kontraktsansvarlig buss, ansvarsområde:
Kristiansund, Averøy, Aure og Smøla kommuner
Nesset, Sunndal, Tingvoll, Surnadal, Halsa og Rindal kommuner
Geir Olsen
Geir Olsen
Rådgivar
71 28 02 66
Atle Ræstad
Atle Ræstad
Rådgivar
71 28 01 25 913 72447
Arbeidsoppgåver:
Ferje, hurtigbåt, billettkontroll, ruteendringsprosess, rutetider på app og skilt på ferjekaiene.
Inge  Rønstad
Inge Rønstad
Rådgivar
71 28 02 48 986 84 151
Arbeidsoppgåver:
Bussdrift Sunnmøre
Stein Fredrik Røstberg
Stein Fredrik Røstberg
Rådgivar
71 28 02 47 908 30 445
Arbeidsoppgåver:
bussruter, Molde, Gjemnes, Fræna, Eide, Aukra, Midsund, Nesset, Sunndal, Surnadal, Rindal, Halsa, Aure, Smøla Kristiansund, Averøy, Tingvoll
Olav Arne Vatne
Olav Arne Vatne
Rådgivar
71 28 02 61 908 89 603
Kristine Vikhagen
Kristine Vikhagen
Rådgiver
71 28 02 54 917 45 487
Arbeidsoppgåver:
Kontraktsansvarlig rutepakke 3,7,8. Bussruter i kommunene Molde, Gjemnes, Rauma, Vestnes, Fræna, Eide, Aukra, Midsund.
Infrastrukturseksjonen
Kai Bedringås
Kai Bedringås
Rådgivar
71 28 04 80 930 50 264
Arbeidsoppgåver:
Miljø - nye ferjeanbod
Morten Mortensen
Morten Mortensen
Prosjektkoordinator
71 28 03 15 952 25 545
Arbeidsoppgåver:
Prosjektkoordinator Nordøyvegen og større samferdselsutbygginger
Heidi Nerland
Heidi Nerland
Rådgivar
71 28 02 62
Per Ove Nydal
Per Ove Nydal
Seksjonsleiar infrastruktur
71 28 01 24 416 99 916
Arbeidsoppgåver:
NTP
Vegeigarrolla
Henny Totlandsdal
Henny Totlandsdal
Rådgivar
71 28 02 63
Arbeidsoppgåver:
Fylkesvegprosjekt- trafikktryggingsprosjekt spesielt.
Publikumskontakt mot kommunar og vegselskap.
Kontraktsansvarlig
Merete Jeanette Daae
Merete Jeanette Daae
rådgivar
71 28 02 49
Marianne Nerås
Marianne Nerås
Rådgivar
71 28 04 43
Jorunn Sølvberg
Jorunn Sølvberg
Rådgivar
71 28 02 56
Jesper Wiig
Jesper Wiig
kontraktsjef
71 28 02 87 975 86 533
Marknad
Hege Linvåg Aas
Konsulent
71 28 01 32
Ann-Merete Brattøy
Konsulent
71 28 01 14
Torgeir Elnan
Rådgivar
71 28 02 70
Marit Holen
Marit Holen
Rådgivar marknadsarbeid
71 28 02 68 975 44 525
Arbeidsoppgåver:
hovedområde Sunnmøre, marknadsføring, kommunikasjon, intranett, nyheter, informasjon, turistruter (alle)
Inger Elin Røeggen Johansen
Konsulent
71 28 01 09
Harriet Jørgenson
Konsulent
71 28 01 15
Yuphin Lasakun
Renholder
71 28 02 69
Christoffer Fatland  Lie
Christoffer Fatland Lie
Rådgivar
71 28 02 72 995 38 007
Arbeidsoppgåver:
Marknadsarbeid, kommunikasjon, nettsidene, intranett, appane, nyheiter, informasjon, profilhandbok, trykksaker, byråkontakt, digitalt, grafisk, nordmøre, romsdal, m.m.
Aud Lihaug
-
71 28 01 19
Konrad Lillevevang
Konrad Lillevevang
Seksjonsleiar
71 28 02 71 414 17 224
Elisabeth Linvåg
Rådgivar
71 28 01 21
Knut Oddvar Løvberg
Konsulent
71 28 01 07 928 29 909
Ingebjørg Nergaard
Ingebjørg Nergaard
Rådgivar
71 28 02 55
Arbeidsoppgåver:
Prosjektarbeid
Bente Sundsøy Opsahl
Konsulent
71 28 01 16
Heidi Røsberg
Rådgivar
71 28 01 11 464 76 119
John-Magnus Røsberg
Assistent
Johnny Sandsaunet
Konsulent
71 28 01 17
Lise Nordskag Torske
-
71 28 01 33 932 66 428
Arild Westad
Rådgivar
71 28 01 10 941 33 097
Arbeidsoppgåver:
Ansvarlig IKT drift.
Katrin Elisabeth Westad
Katrin Elisabeth Westad
Rådgivar
71 28 02 73
Ressurs
Hege Gjendem
Hege Gjendem
Rådgivar
71 28 02 77 994 92 412
Arbeidsoppgåver:
Økonomi samferdsel
Øyvind Herigstad
Øyvind Herigstad
Rådgivar
71 28 02 76
Arbeidsoppgåver:
Avrekning FARA, Regnskapsoppgaver, Leder takstgruppa, refusjonar, reisekonto(Reisekort)
Bente Marie Malme
Bente Marie Malme
Konsulent
71 28 02 81
Arbeidsoppgåver:
TT (Transporttenesta for funksjonshemma), HMS, Personaladministrasjon, skoleskysskort
Knut Ivar Nauste
Rådgivar
991 69 400
Silje Nerland Sættem
Silje Nerland Sættem
Konsulent
71 28 02 82
Jan Eirik Søraas
Jan Eirik Søraas
Rådgivar
71 28 02 80 95 92 03 31
Arbeidsoppgåver:
Drosjeløyve og transportberedskap
Magne Arild Vinje
Magne Arild Vinje
ass. samferdselssjef
71 28 02 79 913 78 582
Utvikling- og strategiseksjonen
Benedicte Bjerkvik
Benedicte Bjerkvik
Rådgivar
71 28 02 52 996 98 006
Jan Ståle Gjerding
+4771280258
95 92 81 09 959 28 109
Marte Berild Hjelle
Rådgivar
71 28 01 29
Anne Høystakli
Anne Høystakli
Rådgivar
71 28 02 74
Arbeidsoppgåver:
Anskaffelsar, kontraktsstrategi og kontraktsutvikling.
Margreta Heggem Pilskog
Rådgivar
71 28 04 34
Rolf  Stavik
Rolf Stavik
Rådgivar
71 28 02 64 911 70 041
Arbeidsoppgåver:
Utvikling kollektivtrafikk
Hilde Johanne Svendsen
Hilde Johanne Svendsen
seksjonsleiar
71 28 04 30 916 07 588
Toril Karlsnes  Viken
Toril Karlsnes Viken
Rådgivar IKT
71 28 01 22 456 08 330
Arbeidsoppgåver:
IKT - strategi og utvikling